Sasanky

Můj první záhonek mi máma přidělila, ještě než jsem začala chodit do školy. Svoje první aranžmá jsem vytvořila někdy ve třetí třídě. V osmé třídě mi řekla babička: „Víš, Míšo, mně by se tak líbilo, kdybys navrhovala zahrady, to je tak pěkná práce.“ Zřejmě díky rodině mě láska k práci s rostlinami provázela celý život a zahradní tvorbu jsem šla skutečně studovat. V té době se mi už ale hlavou honily úvahy o konceptu Green Decor, ale to bylo ještě dávno před tím, než jsem sama věděla, že skutečně vznikne. Své nápady jsem si poznamenávala do zápisníku, který jsme nedávno našli, a všichni se smáli, že jsem blázen, jelikož obsahuje myšlenky a nápady, z kterých vycházíme dodnes.

Maringotka Tulipán

Je pro nás přirozené podnikat odpovědně, s ohledem na lidi a přírodu, a je to pro nás jediná možná cesta podnikání. Rozhodli jsme se proto nabízet květiny, které jsou vypěstované na férových farmách, protože nechceme tolerovat praktiky uplatňované na těch konvenčních (pokud nevíte, o čem to tady mluvíme, koukněte třeba sem). Od začátku také chceme odebírat české květiny, protože chceme podpořit tuzemské zahradníky a protože si myslíme, že k nám květiny nemusí létat přes celou zeměkouli. Časem jsme však přišli na to, že jich už není mnoho, a ti co jsou, nám nedokážou dodávat květiny spolehlivě v potřebném množství, kvalitě a čase.

Na poli Kytice

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli v roce 2015 zahájit novou etapu našich zahradnických životů a pustit se do budování květinové farmy, na které bychom rádi do budoucna nabídli zaměstnání znevýhodněným lidem a díky které budeme moci nabízet kytice z lokálních a ekologicky vypěstovaných květin, plné bohatství přírody, vzešlého z ohleduplného přístupu.