Včela

Naše dodavatele si pečlivě vybíráme, upřednostňujeme ty tuzemské. V případě řezaných květin z dovozu vybíráme ty, které pocházejí z farem fungujících na principech fair trade.

Věříme, že kvůli pomíjivé kráse květin nestojí za to ničit přírodu a lidské životy a že jejich produkce musí přinášet radost a užitek, stejně jako je přináší konečnému zákazníkovi.

Baví nás šířit zahradnické nadšení, a tak podporujeme komunitní projekty, prodáváme české květiny, bylinky a sadbu zeleniny, vymýšlíme přírodě blízké zahrady a podporujeme osvětu.

Chceme, aby po nás zůstala co nejmenší ekologická stopa, a tak pilně kompostujeme, třídíme a recyklujeme. S nadšením oživujeme stará zanedbaná místa, aby mohla šířit inspiraci k dalšímu ozeleňování.

VÍTE, ODKUD JE VAŠE KYTKA A KDO JI VYPĚSTOVAL?

Stejně jako u ovoce nebo zeleniny, byste měli znát původ květin, které kupujete. Většina květin se dnes totiž pěstuje v rozvojových zemích, kde často nejsou dodržovány základní podmínky důstojné, bezpečné a dobře placené práce. Proto pro vás v co největší možné míře připravujeme z dovozu ty květiny, jejichž certifikáty zaručují férový přístup k lidem, kteří je pěstují, a odpovědné chování k životnímu prostředí. Víc si o tom můžete přečíst třeba tady: http://www.veronica.cz/?id=218

Nedílnou součástí našeho sortimentu jsou také tuzemské květiny, jejichž podíl se snažíme neustále zvětšovat.

Podle značení zboží v našem obchodě poznáte, co kupujete, a tak se může z kytice od nás těšit nejenom obdarovaný/á, ale taky vy, protože jste podpořili dobrou věc, nebo ještě výstižněji, nepodpořili věci špatné.

NEUSTÁLE SE SNAŽÍME VYLEPŠOVAT NÁŠ PROVOZ TAK, ABYCHOM ZA SEBOU ZANECHALI CO NEJMENŠÍ "NEPOŘÁDEK". TAKŽE:

Důsledně třídíme všechen odpad (a to i při zahradních realizacích), na ten rostlinný využíváme služeb svozu bioodpadu. Letos se chystáme založit vlastní vermikompost.

Upřednostňujeme recyklované a recyklovatelné obaly a vzniku odpadů předcházíme, proto se vás při nákupu v obchodě nejdřív zeptáme, zda potřebujete tašku a pokud potřebujete, dostanete recyklovanou papírovou.

Používáme dobíjecí baterie a úsporné žárovky. Elektrickou energii odebíráme výhradně z obnovitelných zdrojů.

Na konci dne vše důsledně vypínáme, takže nic nezůstává ani v tzv. stand-by režimu.

Snažíme se předcházet nadměrné spotřebě papíru - co jde, řešíme elektronicky. Papír používáme recyklovaný.

Využíváme znovu krabice, v kterých nám chodí zboží. Tonery tiskáren odesíláme k recyklaci.

Topení v prodejně zapínáme jen tehdy, když teplota klesne pod 14°C. Prospívá to květinám, životnímu prostředí i naší peněžence.

Znovu používáme plastikové květináčky, a tak se může stát (ačkoliv se snažíme, aby se to nestávalo), že na květináči najdete cedulku s názvem jiné rostlinky, než která v něm právě roste. Zbyde-li vám po výsadbě nějaký nepoškozený "plasťák", můžete ho u nás v obchodě odevzdat k dalšímu použití.